Kosmetika Avon Informace a novinky ze světa AVON
 • Krásná v zimě

  0
  scissors
  18 listopadu, 2012adminAvon novinky a informace

  Zima je pro pleť mimořádně náročným obdobím. Pleť rychle ztrácí vlhkost a je méně vyživovaná, protože se cévy v zimě stahují. Mráz, studený vítr a sníh mohou pleť podráždit, ta je pak vysušená a může se vyskytnout i její popraskání. Kromě chladného počasí má na pleť neblahý vliv horký a suchý vzduch ve vytopených místnostech. Samozřejmě bychom měli dbát na ochranu pleti před UV zářením, které může být během zimy velmi intenzivní – sluneční paprsky se odrážejí od sněhu a mohou být nebezpečné. Avon přináší hned několik výrobků, určených speciálně k ochraně pleti v zimním období:
  • nový Hydratační pleťový krém s mateří kašičkou pleti poskytuje až dvojnásobnou hydrataci po dobu až 24 hodin a zanechává pleť hedvábně hebkou a zregenerovanou
  • zimní řada výrobků Solutions Winter dodává pleti provitamin B5, známý pro své hydratační vlastnosti, zklidňuje pleť a dodává jí zdravý, hebký a vyhlazený vzhled
  • nová zimní řada výrobků For Men Extreme představuje kompletní řadu výrobků pro péči o pleť pro muže, která v zimním období pomáhá uchovat pleť vyživenou, hydratovanou a svěží

  Jak bychom měli pečovat o pleť v zimě?
  • Pleť vyžaduje v zimním období speciální péči – doporučujeme Denní krém SPF 15 a Vyživující noční krém z řady Solutions Winter, které pleti dodají hydrataci a obnoví její elasticitu. V zimních měsících je také vhodné zařadit do programu péče o pleť pleťové masky, které poskytnou potřebnou energii. Doporučujeme např. Hydratační pleťovou masku s olivovým olejem z řady Planet Spa, která pleť hluboce hydratuje a zklidňuje a pomáhá ji chránit před škodlivými vlivy životního prostředí.
  • Také rty v zimě trpí a vysušují se. Chraňte si rty balzámem na rty, obzvlášť vhodný je Hydratační balzám na rty s mateří kašičkou.
  • Při péči o ruce používejte krémy s intenzivními hydratačními účinky a s vysokým obsahem regeneračních látek, např. Glycerinový krém na ruce a nehty s kalciem a vitaminem E.

  Co s muži, kteří se většinou příliš nezajímají o péči o pleť?
  Pleť mužů je sice vůči nepříznivým vnějším podmínkám odolnější, nicméně stárne, vysušuje se a šupinatí stejně jako pleť žen. Proto je třeba ji chránit před chladem, mrazem, větrem a náhlými změnami teplot. Kvalitní krém pro péči o pleť je nezbytností pro každého muže. V dnešní době již pravidelná péče o pleť u mužů není tabu, naopak, stává se stále běžnější. Pokud se muž o svoji pleť dostatečně nestará, jeho zarudlý obličej a popraskaná pokožka rukou dobře poslouží, abyste jej přesvědčili.